Szukaj:
szukaj
Masaże.pl: Start Masaże Świata
Masaże Świata
Tagi:

Masaż klasyczny

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

masaż klasycznyMasaż klasyczny wywodzi się z Indii, a jego pierwsze opisy znajdują się w księgach Wedy z 1800 r.  p.n.e. Jego korzenie znajdujemy również w Chinach gdzie w VI w p.n.e. został opisany w księdze Nan Izin. W Grecji swój rozwój zawdzięcza Herodotowi i Hipokratesowi. W Starożytnym Rzymie Galenowi.

Wszystkie epoki zauważały korzyści płynące z masażu, dlatego znajdujemy dużo wzmianek o nim w księgach z tamtych czasów. Duży udział w rozwoju masażu odegrał polski lekarz Izydor Zabłudowski, który był kierownikiem pierwszej w Europie Katedry Masażu na poziomie uniwersyteckim, która powstała w Berlinie. Wtedy właśnie po raz pierwszy oficjalnie uznano masaż w medycynie.

Pierwsze polskie dzieła o masażu zostały stworzone przez Jana Zaorskiego „Mieszenie Lecznicze” 1927 rok. Pięćdziesiąt lat później powstałą pierwsza książka o masażu leczniczym stworzona przez Józefa Jankowskiego.

 

 

Masaż klasyczny jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawowów jak i przyczyn choroby. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając wpływ na organizm. Masaż klasyczny charakteryzuję się 8 technikami wykonywanymi w odpowiedniej kolejności.

  1. Głaskanie
  2. Rozcieranie
  3. Wyciskanie
  4. Ugniatanie
  5. Uderzanie (oklepywanie)
  6. Wstrząsanie
  7. Wibracja
  8. Ruchy bierne

Masaż klasyczny może być całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzych i klatka piersiowa lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar np. same plecy i kark lub nogi.

Masaż trwa od 30 minut do 1,5 godziny.

Ocena: 0.00 Oddanych głosów: 0 Powrót  |  Do góry  |  Poleć znajomemu
Galerie powiązane
Artykuły powiązane
Autor: ~mm . Opublikowano: 2011-02-16 01:35:51

jejku, masaże to jest normalnie 8 cud świata :) I takie w domku i u profesjonalistów. Świetna forma relaksu i do tego na pełno dlegliwości są polecane. Ja narazie korzystalam tylko z tych relaksacyjnych - bylam na kilku w spa CeCe, między innymi czekoladowym ale jakbym miała (odpukać) jakieś problemy ze zdrowiem to wiem że też napewno będę się kurowac masażami o ile będzie to możliwe.

Autor: ~kursy masaz tajski . Opublikowano: 2011-02-16 04:51:01

jejku, masaże to jest normalnie 8 cud świata :) I takie w domku i u profesjonalistów. Świetna forma relaksu i do tego na pełno dlegliwości są polecane. Ja narazie korzystalam tylko z tych relaksacyjnych - bylam na kilku w spa CeCe, między innymi czekoladowym ale jakbym miała (odpukać) jakieś problemy ze zdrowiem to wiem że też napewno będę się kurowac masażami o ile będzie to możliwe.
pracujesz w spa cece?

Autor: monika88 . Opublikowano: 2011-03-15 15:03:45

Ja  polecam wykonywanie chiromasażu. Świetna sprawa, klient się uspokaja, relaksuje i zawsze chce więcej..

Autor: ~chezelleabhap . Opublikowano: 2011-04-03 11:55:45

Charged HOTHEALTH hot-health.net Well-being Talk is a aggregation of searing information repose from other scoop sites and aggregated in the service of your convenience

Autor: ~eulalia . Opublikowano: 2011-04-08 16:49:47

to prawda, je też uwielbiam masaże. ostatnio znalazłam fajną dziewczynę, która masuje, dojeżdza do domu i na prawdę przyjemnie masuje .( namówiłam nawet mamę na te bańki chińskie i jest bardzo zadowolona). i chociaż jest drobna, to umie docisnąć jak trzeba. jakby ktoś chciał to ma stronę: www.masazowo.pl . i zawsze dorzuca jakieś fajne króciutkie rzeczy np. masaz twarzy :)

 

Wybierz stronę:
Polska mapa masażu:
 
Województwo
Newsletter Poznaj korzyści
 
 
Waszym zdaniem...:

Czego poszukujesz w portalu www.masaze.pl?

Loading...

 

 

Najnowsze na forum Wejdź na forum
Re: Zabierz mnie tam..
Dodano: 2014-04-24 10:54:33. Napisał: ~topicnbten
Re: Masaż pneumatyczny w komorze cylindrycznej
Dodano: 2014-04-24 07:09:29. Napisał: ~agqneuve
Re: Wakacyjny kurs masazu Lomi Lomi Nui - Smoldzino
Dodano: 2014-04-23 18:12:52. Napisał: ~twaybwhyrxm
Re: Para rąk niosąca harmonię- w centrum tętniącego życiem miasta
Dodano: 2014-04-23 01:43:03. Napisał: ~Adrian
Najpopularniejsze tagi
Najczęściej poszukiwane
Realizacja: Hotel Network & Grupa Core
Copyright (C) Masaże.pl 2006 - 2008. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Masaze.pl on Facebook